W dniu 1 października 2015r. nasza młodzież uczestniczyła w wyjazdowych zajęciach strzeleckich z broni kulowej. Zajęcia odbyły się w Szydłowie. Gospodarzem zajęć strzeleckich był Prezes Wydzielonego Oddziału Związku Strzeleckiego im. Gen. Bryg. Kazimierza Załęskiego ”Bończa” Szydłowskiego Towarzystwa Strzeleckiego pan Marian Lesiak. Nasza młodzież pod opieką nauczycieli Szczepana Madeja i Jana Hynka odbyła strzelanie z kbks-u kal.5,6 w poz. leżąc z podpórką z odległości 50m. Strzały oddawano do sylwetki bojowej pomniejszonej dwukrotnie.

Po skończonych zajęciach strzeleckich uczestnicy spędzili miłe chwile przy ognisku. Delegacja mogła zapoznać się z eksponatami militarnymi w mieszkaniu gospodarza. Naszymi najlepszymi strzelcami byli:
Chłopcy –
Daniel Kolasiński – 91/100 pkt.
Damian Pierściński- 90/100 pkt.
Grzegorz Słowik- 86/100 pkt.
Albert Wiśniewski- 86/100 pkt.
Dziewczęta -
Katarzyna Sławska- 85/100 pkt.
Angelika Cieszkowska- 83/100 pkt.
Lipińska Julia- 77/100 pkt.
Zajęcia strzeleckie w Szydłowie stanowiły część programu innowacyjnego z edukacji dla bezpieczeństwa realizowanego w naszej szkole i stanowiły uzupełnienie oferty zajęć strzeleckich z   broni pneumatycznej realizowanych w ramach kółka strzeleckiego.