Doświadczeni żołnierze, uczestnicy wielu zagranicznych misji stabilizacyjnych przeprowadzili szkolenie dla "mundurówki"  z ZS Nr1 w Opatowie. Część zajęć odbyła się na boisku szkolnym, które na kilka godzin stało się polowym lądowiskiem dla "śmigłowca medycznego i desantowego". Każdy z przedstawicieli "mundurówki" uczył się naprowadzać śmigłowiec do lądowania na zaimprowizowane lądowisko polowe. Tomek – instruktor prowadzący zajęcia podkreślał, że ta umiejętność może być przydatna nie tylko w trakcie działań wojskowych, ale także podczas wypadków komunikacyjnych i klęsk żywiołowych, czyli tam, gdzie szybka pomoc może zdecydować o czyimś życiu.

Oprócz naprowadzania śmigłowca uczniowie "mundurówki" uczyli się jak zabezpieczyć lądowisko i strefę lądowania w warunkach "bojowych" i jak z zabezpieczeniem prowadzić desant do śmigłowca. Kolejnym elementem szkolenia było doskonalenie technik systemu GROM COMBAT, które prowadził ceniony przez młodzież Adam "Brzoza". W trakcie zajęć przekazywał bardzo ciekawe techniki interwencyjne, uczył także, jak poradzić sobie z dużo większym i silniejszym przeciwnikiem. "Szkolenie dostarczyło nam wielu emocji i ciekawostek" – powiedział uczeń kl. II LOM Piotr Nowak. "Było ciekawie i wesoło, ale wieczorem wszystkie mięśnie dały o sobie znać" – stwierdziła Dominika Łukasik, uczennica klasy I LOM. "Mundurówka" z niecierpliwością czeka na kolejne szkolenia, które już zapowiedział mjr. Jacek Kowalik.