Kolejny już raz „mundurówka” ZS Nr 1 w Opatowie, jako jedyna w Polsce szkoła ponadgimnazjalna, została zaproszona do Warszawy na uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzy Cichociemnych Spadochroniarzy AK, zorganizowane przez JW. GROM i Fundację Żołnierzy Cichociemnych. Obchody Dnia Cichociemnych odwołują się do postaci stanowiących wzór największego patriotyzmu wynikającego z miłości do ojczyzny. Uroczystość ta ma na celu  przypominać o bohaterskich czynach żołnierzy z II wojny światowej, jak również pokazać, że wartości  patriotyczne nie straciły na swojej aktualności. Część oficjalna po uroczystej mszy odprawionej w Kościele Wojskowym pod wezwaniem Św. Jacka w Warszawie, miała miejsce w Arkadach Kubickiego, gdzie udali się zaproszeni goście.

Wśród rodzin Żołnierzy Cichociemnych, operatorów JW. GROM, przedstawicieli Urzędu Prezydenta RP znalazła się także delegacja reprezentująca ZS Nr 1 w Opatowie – pani dyrektor Magdalena Gdowska i pani Edyta Gwoździk. Drugą część obchodów Dnia Cichociemnych stanowiła impreza plenerowa o charakterze militarno – historycznym. Został zaprezentowany sprzęt wojskowy i survivalowy, hummer i quady, czołgi, broń pancerna, elementy uzbrojenia dawnego i współczesnego, grupy rekonstrukcyjne. Uczniowie „mundurówki” pod opieką pana Marka Frejlicha uczestniczyli w treningu GROM COMBAT, zawodach łuczniczych oraz grze terenowej odwołującej się do historii Cichociemnych. Niezapomniane wrażenia i wielkie emocje wzbudziły skoki spadochronowe prezentowane przez JW. GROM i Biuro Operacji Antyterrorystycznych KG Policji i pokaz dynamiczny akcji GROM COMBAT.