W dniu 18 grudnia 2014 roku uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie wybrali się z wizytą do uczniów Samorządowego Zespołu Szkół Nr1 oraz Samorządowego Zespołu Szkół Nr2, aby z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia złożyć im świąteczne życzenia bożonarodzeniowe oraz zaprezentować krótki program muzyczny. Świątecznymi piosenkami ,,Skrzypi mróz” i „Raduj się”, ,,Gwiazdy tańczyły” uczniowie Zespołu Szkół  Nr1 zaprosili swoich młodszych  kolegów do udziału w quizie związanym z okresem Bożego Narodzenia.

Nagrodą za udział w zabawie były słodkie niespodzianki czyli ciastka, pierniki i wypieki przygotowane przez młodzież Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Skoczna  piosenka ,,Z kopyta kulig rwie” i pyszne słodkości zrobiły ogromne wrażenie na gimnazjalistach i wciągnęły ich w nastrój świątecznej zabawy i kolędowania. Nad przygotowaniem świątecznych wypieków i oprawy artystycznej  czuwały panie Dorota Pitek, Agnieszka Spała, Monika Wicha, Agnieszka Zwolska.