„To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.”

W dniu 17 grudnia 2014 r. na Świetlicy Środowiskowej im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne . W świątecznym klimacie, przy dźwiękach kolęd dzieci wraz z rodzicami oraz opiekunami – wolontariuszami rozważały tajemnice Bożego Narodzenia. O oprawę gastronomiczną uroczystości zadbali uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie. Na stołach królowały wigilijne potrawy- barszcz, paszteciki, kulebiaki, pierogi, dania rybne oraz przeróżne świąteczne słodkości. Gośćmi honorowymi spotkania byli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego pan Kazimierz Kotowski z małżonką Marią oraz pani  Magdalena Kotowska, którzy wraz z życzeniami przekazali dzieciom świąteczne upominki.

Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej im. Jana Pawła II  oraz Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie w Opatowie serdecznie dziękują dyrekcji Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie,  uczniom Technikum Żywienia I Usług Gastronomicznych oraz  nauczycielkom pani Agnieszce Spała i pani Monika Wicha za życzliwość i okazaną pomoc w przygotowaniu wieczerzy wigilijnej.