W dniu 20 listopada 2014r. delegacja młodzieży z kl. II LOM pod opieką Anny Wiśnios reprezentująca naszą szkołę z pocztem sztandarowym wzięła udział w inauguracji XVIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia 2014-2015 „Błogosławieni, którzy czynią pokój”. Ideą Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej jest m.in. budowanie dobra duchowego, pogłębianie wiary, promocja wartości chrześcijańskich poprzez sztukę i kulturę.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą o godz. 9.30 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. We Mszy wzięło udział ponad 50 delegacji ze szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego reprezentowanych przez poczty sztandarowe oraz grupy młodzieży z różnych szkół, w tym szkół i klas mundurowych w/w województw. Ks. bp podkreślił w homilii jak wielką wartość posiada idea pokoju między państwami, a pokój ów bierze początek w sercu człowieka. Dalsza część uroczystej inauguracji odbywała się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, gdzie przedstawiono spektakl „Różaniec modlitwą pokoju”  w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice”. Młodzież ze  szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowała utwory wokalne i wokalno - instrumentalne odwołujące się do tematyki pokoju. Podsumowaniem spektaklu inauguracyjnego był występ Zespołu Pieśni i Tańca Racławice przedstawiający narodowe tańce kilku krajów.
Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.