Młodzież klas mundurowych z ZS Nr 1 w Opatowie uczestniczyła w bardzo ciekawym spotkaniu z p. Bartoszem Mazurowskim, który pracował w Europejskim Biurze Policji EUROPOL w Hadze, w wydziale zajmującym się zwalczaniem ekstremizmu islamskiego i identyfikacją zagrożeń terrorystycznych. Wiedza i doświadczenia zdobywane podczas pracy sprawiły, że obecnie jest ekspertem w zakresie taktyki i techniki przesłuchań oraz autorem publikacji „Identyfikacja potencjalnych celów ataków terrorystycznych”. Jest także wykładowcą w Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

Na co dzień prowadzi działania operacyjne w kraju oraz poza jego granicami: w Unii Europejskiej, Afryce, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Podczas spotkania uczniowie „mundurówki” obejrzeli film „Rekrut” ukazujący szkolenie żołnierzy jednostek specjalnych FORMOZA i GROM. Młodzież zadawała wiele pytań, które przybliżyły im zagadnienia walki z przestępczością zorganizowaną oraz terroryzmem. Było to kolejne spotkanie zorganizowane w ramach cyklu pt. „Mundur – droga mojej kariery zawodowej”.