Znany i popularny oficer, były dowódca oddziału bojowego JW GROM mjr Jacek Kowalik „Chlor” spotkał się po raz kolejny z uczniami klas mundurowych. 30 października 2014 roku zainaugurowano w ten sposób trzeci rok współpracy z tym doświadczonym komandosem i stworzoną przez niego Grupą Reagowania Antykryzysowego. Dyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie pan Tomasz Świątek z wielką radością powitał tego znakomitego gościa i w swej wypowiedzi podkreślił „jak ważne są te kontakty dla uczniów naszej szkoły, którzy wiążą swoją przyszłość z służbami mundurowymi”.

Uczniowie klas liceum mundurowego z zainteresowaniem oglądali film prezentujący symulację jednego ze szkoleń żołnierzy JW GROM, a następnie w wielkim skupieniu słuchali wypowiedzi mjr J. Kowalika dotyczącej jego 17 lat służby w tej elitarnej jednostce, selekcji do GROMu, udziału w kolejnych misjach, szkoleniach i treningach. Młodzież zasypała gościa wieloma pytaniami  odnośnie samej jednostki GROM, systemu szkoleń, ale także selekcji, dzięki której można stać się jednym z komandosów. Mjr Jacek Kowalik wielokrotnie podkreślał, że aby znaleźć się wśród operatorów GROMu potrzebna jest nie tylko doskonała forma fizyczna, ale także mocna psychika, znajomość języków obcych i wiedza ogólna. Zachęcał młodzież, aby jak najwięcej korzystała z wiedzy przekazywanej przez nauczycieli na lekcjach. Ponieważ mjr Jacek Kowalik pochodzi z Opatowa i okolice naszego miasta, a zwłaszcza Góry Świętokrzyskie, są mu niezwykle bliskie na zakończenie spotkania p. Edyta Gwoździk wręczyła mu książkę „ Pozdrówcie ode mnie Góry Świętokrzyskie” poświęconą niezwykłemu żołnierzowi mjr „ Ponuremu”, którego „Chlor” podziwia i stawia za wzór patriotyzmu. Drugą część spotkania stanowił trening poprowadzony przez mjr Jacka Kowalika i p. Marka Frejlicha. Uczniowie mundurówki poznawali elementy systemu GROM COMBAT stworzonego przez płk Leszka Drewniaka i mjr Jacka Kowalika dla potrzeb operatorów GROMu. Po intensywnym, ale dającym ogromną satysfakcję treningu, młodzież wykonała z dedykacją dla wspaniałego gościa „ Song Mundurówki” i nagrodziła go gromkimi brawami, dziękując za ten niezwykły dzień.