Młodzież Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie z I klasy technikum mechanizacji rolnictwa pod opieką nauczycieli Władysława Polita i Grzegorza Popka uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej, której program zakładał zwiedzanie dwóch  firm handlujących najnowocześniejszym  sprzętem rolniczym. Pierwszym celem było odwiedzenie firmy P.P.U.U.A.R Chmielewski w Kleczanowie gdzie uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi ciągnikami Zetor, Deuth Fahr i maszynami rolniczymi znanych europejskich firm. Przedstawiciele firmy opowiedzieli o nowoczesnych konstrukcjach i trendach na rynku światowym oraz zaprezentowali uczniom TMR możliwość praktycznego wykorzystania sprzętu rolniczego w pracy w polu. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z nowoczesnym sprzętem ogrodniczym i nowymi technologiami stosowanymi w ogrodzie.

Drugim etapem wycieczki było odwiedzenie w Gojcowie firmy AGROSERWIS Mariusza Nowakowskiego handlującego ciągnikami firmy Fend, Masay Ferguson uczniowie z ciekawością wysłuchali nowinek technicznych o których opowiedział pracownik firmy. Uczniom technikum mechanizacji rolnictwa został zaprezentowany jeden z najnowocześniejszych ciągników firmy Fend, którym to mogli pod fachowym okiem instruktora dokonać jazd testowych z wykorzystaniem GPS i HMR oraz programowaniem z wykorzystaniem maszyn sprzężonych z tym ciągnikiem. Dla wszystkich było to ciekawe doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości. Każdy z uczestników wycieczki dostał od przedstawicieli firmy drobny upominek. Dzięki takim praktycznym lekcjom uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa zapoznali się z nowymi technologiami, zastosowaniem nowoczesnych  maszyn w pracach polowych. W tym miejscu należy podkreślić profesjonale podejście firm  AGROSERWIS Mariusza Nowakowskiego oraz P.P.U.U.A.R Chmielewskiego w zorganizowaniu i prezentacji swoich produktów.