28 maja 2014 r. uczniowie klasy I Technikum  Żywienia i Usług Gastronomicznych udali się na wycieczkę na teren północno – zachodniej Lubelszczyzny pod opieką p. Agnieszki Frejlich, p. Marka Frejlicha i p. Agnieszki Zwolskiej. W trakcie wycieczki zwiedzili zabytki Janowca i Kazimierza Dolnego nad Wisłą. W Janowcu podziwiali ruiny zamku który został wzniesiony  na początku XVI wieku. W trakcie zwiedzania obejrzeli dziedziniec, krużganki, taras widokowy na pradolinę Wisły, a także znajdujący  się w pobliżu  barokowy dworek i spichlerz zbożowy wraz z zachowanym wyposażeniem. Następnie „Ciuchcią” udali się  do przystani z której odbyli rejs statkiem do Kazimierza po drodze podziwiając malowniczą panoramę przełomu środkowej Wisły.

W Kazimierzu zwiedzanie miasta rozpoczęli wspinaczką na Górę Trzech Krzyży skąd roztacza się przepiękny widok na miasto. Później zwiedzili Kościół Farny i Stary Rynek gdzie mogli obejrzeć zabytkowe kamienice po czym udali się do Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie  Klasztoru oo Reformatów wraz z kościołem pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i z biegnącym przy wzgórzu wąwozem, który nosi nazwę Plebanki. Podczas obiadu na który potem udali się uczestnicy wycieczki, uczniowie kosztowali potraw i przeprowadzali wywiad z restauratorami na temat prowadzenia restauracji w miejscu tak często odwiedzanym przez klientów
Wycieczka  do Kazimierza, odbyła się  dzięki funduszom zebranym podczas kiermaszu wielkanocnego zorganizowanego przez p. A. Frejlich i sprawiła uczniom  przyjemność  oraz oderwała ich od codziennych zajęć. Pogoda dopisała. W trakcie powrotu panowała bardzo miła atmosfera. Wszyscy wrócili do domu w bardzo dobrych humorach i pełni ekscytujących wrażeń.