Nie ma wątpliwości, że Święty Krzyż jest wizytówką regionu świętokrzyskiego i każdy powinien znać walory turystyczne tego miejsca. Wielu turystów z całej Polski odwiedza Święty Krzyż i poddaje się urokowi tego wyjątkowego miejsca. Dlatego też uczniowie klasy III Technikum Obsługi Turystycznej uczą się i poznają miejsca swojego regionu, by w przyszłości móc wykorzystać nabytą wiedzę w biurach podróży, hotelach, centrach informacji turystycznej. Jednym z zadań, wynikających z zajęć języka obcego zawodowego, było zebranie informacji i przygotowanie pracy projektowej w formie prezentacji multimedialnych na temat : „Święty Krzyż i jego atrakcje".

Uczniowie, podzieleni na grupy, musieli nie tylko wyszukać informacje, ale także ciekawostki i legendy towarzyszące Świętemu Krzyżowi. Wykorzystując zebrane informacje, korzystając z wiedzy swoich rodziców i dziadków, odwiedzając Święty Krzyż , uczniowie z technikum „turystycznego" przygotowali prezentacje multimedialne. Dodatkowo mogli poćwiczyć język angielski, gdyż wszystkie prezentacje zostały opracowane w taki sposób, by stanowiły zachętę dla turystów z zagranicy do odwiedzania naszego regionu. Następnie, zorganizowano prezentację projektu dla uczniów innych klas. Chcąc się pochwalić własną pracą i działalnością, ciekawsze prace udostępniamy dla szerszej widowni. Koordynatorem młodzieży w realizacji projektu była p. Ewelina Zagórna.

prezentacje:

Święty Krzyż  Adobe-PDF-Logo4