Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w quizie wiedzy dotyczącym gospodarki cyrkularnej. Quiz był podsumowaniem zajęć o tej tematyce przeprowadzonych w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu interdyscyplinarnego o nazwie Ekoeksperymentarium.pl

Tematyka ta wpisała się w motto tegorocznego Dnia Ziemi „Planeta vs. Plastik”, ponieważ gospodarka obiegu zamkniętego to system, w którym ogranicza się zużycie surowców i ilość odpadów oraz emisję i utraty energii, dzięki zamykaniu obiegu surowców. To znaczy, że odpady z jednych procesów są wykorzystywane jako surowce dla innych. Dzięki temu nie trzeba pozyskiwać nowych zasobów, a ilość odpadów jest ograniczona do minimum.

Gratulujemy zwycięzcom: Kubie Spyrczakowi z 3TRp oraz Antkowi Ambrozińskiemu z 2TRp.