Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Aktualności

 

 

Mundurówka ZS Nr 1 z Opatowa na szkoleniu GROM w Warszawie

To już drugi raz uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie uczestniczyli w szkoleniu przygotowanym na wzór tych, które przechodzą żołnierze elitarnej jednostki specjalnej GROM. W dniach 7-9 lutego 2014roku, podczas ferii zimowych w Warszawie odbyło się spotkanie 150 osób z całej Polski, na które przybyli uczniowie liceum mundurowego z nauczycielami p. Edytą Gwoździk i p. Markiem Frejlichem, aby aktywnie uczestniczyć w VII edycji ,,Seminarium Drewniak". Szkolenie to propaguje pamięć po płk. Leszku Drewniaku, współtwórcy GROM-u i systemu GROM COMBAT . Hasłem tegorocznej edycji była ,,symulacja misji bojowej, przetrwanie w sytuacji zatrzymania oraz przygotowanie do działań dywersyjnych na terenie opanowanym przez nieprzyjaciela".
Działania trwały nieprzerwanie 42 godziny obejmowały specjalistyczny kurs systemu GROM COMBAT, strzelanie na torze stresowym, bojowe szkolenie medyczne, szkolenie wysokościowe, przygotowanie bazy przejściowej, przetrwanie w sytuacji zatrzymania i przesłuchania, walka wręcz w małych pomieszczeniach z użyciem pałki i noża.

Czytaj więcej...

Festiwal kolęd i pastorałek

Świąteczny nastrój w ostatnich dniach stycznia powoli odchodzi w zapomnienie, a jednak dzień 29 stycznia 2014 roku pozwolił jeszcze raz poczuć magię świąt i ciepłą bożonarodzeniową atmosferę. Tego bowiem dnia w Opatowskim Ośrodku Kultury w ramach Godów Opatowskich odbywał się coroczny Festiwal Kolęd i Pastorałek. W festiwalu uczestniczyło ponad 80 solistów oraz zespołów wokalnych i wokalno – instrumentalnych.

Czytaj więcej...

Mundurówka ZS Nr 1 z Opatowa jako jedyna klasa w Polsce odwiedziła JW GROM

Uczniowie Liceum Mundurowego ZS Nr 1 w Opatowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu podczas wycieczki do Warszawy, którą zorganizowali nauczyciele: p. Edyta Gwoździk, p. Marek Frejlich i p. Agnieszka Frejlich. 25 stycznia 2014 roku w mroźny, zimowy dzień młodzież odbyła niezwykłą podróż - dosłownie i w przenośni. Oglądając bogate zbiory w Muzeum Wojska Polskiego młodzi ludzie poznali historię polskiej wojskowości, umundurowanie i broń żołnierzy od czasów najdawniejszych po okres II wojny światowej. Było to preludium do jedynej w swoim rodzaju wizyty, bowiem uczniowie z opatowskiej klasy mundurowej jako jedyna grupa młodzieży szkolnej z Polski mogli przekroczyć mury JW GROM.

Czytaj więcej...

Studniówka 2014

W dniu 25.01.2014 r. w lokalu na Plancie odbył się uroczysty bal studniówkowy młodzieży klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie. Wśród uczestników balu znaleźli się wraz z osobami towarzyszącymi: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas: IV Technikum Pojazdów Samochodowych – wychowawca: Jerzy Grzyb, IV Technikum Ekonomicznego - wychowawczyni Ewelina Zagórna oraz Liceum Ogólnokształcącego o specjalności służb mundurowych - wychowawca: Szczepan Madej.

Czytaj więcej...