„Pomysł na biznes" to temat konkursu zorganizowanego przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Adresatem konkursu byli uczniowie świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych, na terenie których działają Szkolne Kluby Przedsiębiorczości. Podstawowym celem przedsięwzięcia było promowanie wśród uczniów innowacyjnych rozwiązań ekonomicznych oraz wskazanie wymiernych korzyści płynących z prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Młodzież Liceum Mundurowego z ZS Nr 1 w Opatowie już po raz kolejny miała zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z komandosem mjr Jackiem Kowalikiem byłym dowódcą oddziału bojowego JW GROM. Z inicjatywy nauczycieli p. Edyty Gwoździk, p. Marka Frejlicha i p. Waldemara Domagały zostały przeprowadzone „Manewry GROM COMBAT 2013". W dniach 03-04.10.2013 uczniom mundurówki dostarczono niecodziennych wrażeń. Podczas spotkania z mjr J. Kowalikiem młodzież miała możliwość wysłuchania historii JS GROM, której twórcą był przyjaciel i dowódca J. Kowalika - gen. S. Petelicki.

W dniach 04.10 -06.10.2013 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły sie Mistrzostwa Polski Nuczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. Zespół Szkół Nr 1 reprezentowali nauczyciele wychowania fizycznego Robert Gubernat i Piotr Oparowski. Mistrzostwa odbywały się na bardzo wysokim poziomie i w miłej atmosferze.

W dniu 3 października 2013 r. odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych w Bidzinach. W imprezie wzięły udział; ZS nr 1 Opatów, ZS nr 2 Opatów, ZS im. M .Skłodowskiej-Curie z Ożarowa.Imprezę swoją obecnością uświetnił Starosta Opatowski - Bogusław Włodarczyk, a także przewodniczący SZS – Stanisław Kędzierski, którzy dokonali otwarcia zawodów.W wyniku niezmiernie zaciętej rywalizacji dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce natomiast drużyna chłopców II miejsce.