Kolejne szkolenie klas mundurowych prowadzone przez byłych operatorów Jednostki Specjalnej 2310 GROM o pseudonimach: CHLOR i FOKA odbyło się w dniach 07-08.11.2013 w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie. Trening oparty był na ćwiczeniu technik interwencyjnych systemu GROM COMBAT, którego współtwórcą był mjr Jacek Kowalik. Młodzież mogła skorzystać z wiedzy zdobytej podczas wielu misji stabilizacyjnych, w których brali udział komandosi. Uczniowie mundurówki pod ich czujnym okiem poznawali także najważniejsze elementy udzielania pomocy przedmedycznej w warunkach bojowych.

„Polonia semper fidelis" to hasło przyświecające XVII edycji Festiwalu Eutrapelia, którego inauguracja odbyła się 13 listopada 2013 roku w Stalowej Woli. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w Kościele Bożej Opatrzności. Na uroczystość przybyły grupy młodzieży z 48 szkół ponadgimnazjalych z województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Patronami Festiwalu byli J. E. ks. Biskup K. Nitkiewicz, wojewodowie, marszałkowie i kuratorzy wspomnianych województw, Katedra Pedagogiki Pastoralnej i Teologii Wychowania KUL w Stalowej Woli oraz Telewizja Kablowa STELLA.

12 listopada 2013 r. o godzinie 1200 uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie wzięli udział w I Opatowskim Biegu Niepodległości, który odbył się na opatowskim rynku. Liczna grupa młodzieży wraz z opiekunami przemaszerowała ulicami miasta w strojach i z rekwizytami w barwach narodowych czym wzbudziła zainteresowanie społeczności miasta. Z tej okazji młodzież przygotowała kotyliony, które wręczała zgromadzonym na rynku mieszkańcom.

11 listopada 2013 r. z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie wzięli udział w obchodach Święta Narodowego. Po uroczystej mszy w kolegiacie p.w. św. Marcina delegacja szkolna złożyła wieniec pod pomnikiem mjr Topora Zwierzdowskiego. Podczas uroczystości uczniowie liceum służb mundurowych Zespołu Szkół Nr 1w Opatowie pełnili honorowa wartę na rynku miejskim.