Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu uczniów Liceum Służb Mundurowych jest przysięga. Tradycją ZS nr 1 w Opatowie jest składanie jej przez młodzież w rocznicę objęcia patronatem klas mundurowych przez majora Jacka Kowalika i Fundację GROM COMBAT. Uroczystość ta jest jednocześnie oddaniem hołdu wszystkim żołnierzom walczącym o wolną Polskę. W tym roku młodzież upamiętniła 75 rocznicę utworzenia Armii Krajowej, Dzień Żołnierzy Wyklętych i 76 rocznicę pierwszego zrzutu żołnierzy Cichociemnych do okupowanej Polski - powiedziała pani Edyta Gwoździk. W ten niezwykły dzień mury szkoły swoją obecnością zaszczyciło wielu znakomitych gości: pan mjr Jacek Kowalik i mjr Dariusz Wójcik z Fundacji GROM COMBAT, pan Sebastian Meitz- prezes spółki Cenzin należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, pani Teresa Piwnik bratanica mjr Jana Piwnika „Ponurego” , pan Andrzej Broda-były komendant Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, pani Aneta Bławat - radna powiatowa, przedstawiciel komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Opatowie, w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie – nadkomisarz Gustaw Szczepański oraz rzecznik prasowy Grzegorz Rusak, dyrektor szkoły pani Magdalena Gdowska, nauczyciele, uczniowie ZS nr 1 oraz liczna grupa rodziców uczniów składających przysięgę.

W gościnnych progach Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych Kielcach 10 marca odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu pt. „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Daria Kusal i Aleksandra Biesiada. Rywalizowały one w gronie 50 zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego – rozwiązując test z pytaniami zarówno zamkniętymi, jak i otwartymi. Warto podkreślić, że nasze uczennice wykazały się bardzo dobrą znajomością prawa pracy oraz zasad BHP osiągając wysokie wyniki z niewielką stratą do laureatów. Mimo to iż dziewczyny nie zakwalifikowały się do etapu centralnego ich udział w finale wojewódzkim możemy uważać za bardzo udany. Dziękujemy Darii i Oli za godne reprezentowanie naszej szkoły na forum województwa.

W marcu rozstrzygnięte zostały konkursy biblioteczne: plastyczny - na najładniejszą zakładkę do książki oraz konkurs pt. „Przyłapani na czytaniu”.

Laureatami konkursu na zakładkę zostali:

I miejsce – Natalia Rej – kl. I THO

II miejsce – Wiktoria Sternik – kl I TL

III miejsce – Karolina Bień – kl. II TŻ

Prace wykonane przez uczniów można obejrzeć wyeksponowane na holu szkoły.

Zwycięzcami w konkursie „Przyłapani na czytaniu” zostały: Angelika Frejlich i Karolina Stępień z klasy III TŻB

Dobiegł końca realizowany w naszej szkole projekt edukacyjny pod hasłem „Dni pamięci”. W ramach projektu odbył się cykl zajęć dla klas pierwszych prowadzonych przez pana Zbigniewa Zybałę - historyka i regionalistę a dotyczących Bitwy Opatowskiej – jej przebiegu, skutków oraz pamiątek z nią związanych. Uczniowie obejrzeli również wystawę reprodukcji Grafiki i Malarstwa Artura Grottgera pt. "Polonia 1863" i wzięli udział w miejskich obchodach 153 rocznicy Bitwy Opatowskiej i 154 rocznicy Powstania Styczniowego.