„Z pola na stół” to hasło cyklu zajęć i warsztatów adresowanych do uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, których celem było wypracowanie postaw świadomego producenta i konsumenta żywności. Zaproszone do współpracy przedstawicielki z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przeszkoliły młodzież w zakresie systemów zapewniających bezpieczeństwo zdrowotne żywności, zakażeń i zatruć mikrobiologicznych, w tym profilaktyce wirusowego zapalenia wątroby typu A. Uczniowie pod kierunkiem p. A. Frejlich przygotowali prezentacje multimedialne na tematy: wpływ konserwantów zawartych w żywności na zdrowie, interpretacja etykiet produktów spożywczych, jak przygotować potrawy z zaburzeniami odżywiania.

Technicy z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie na długo zapamiętają datę 10 kwietnia 2017r. Tego dnia odebrali bowiem świadectwa potwierdzające ich kwalifikacje w zawodach: Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Pojazdów Samochodowych. „Gratuluję Wam serdecznie i bardzo się cieszę, że powtórzyliście sukces ubiegłorocznych absolwentów – powiedziała Magdalena Gdowska, dyrektor tutejszej szkoły. Zdawalność na poziomie 98 procent potwierdza, że piąte miejsce w województwie, za które czasopismo „Perspektywy” przyznało szkole „Brązową tarczę” nie jest na wyrost. Wiem, że dzięki kwalifikacjom, które zdobyliście w szkole, będą dla Was stały otworem wszystkie rynki pracy”.

W sobotę 18 marca 2017 roku uczniowie klasy drugiej technikum pojazdów samochodowych pojechali do Warszawy wystartować w XVIII półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji stanęło 494 przedstawicieli szkół zawodowych i techników. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady była oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu 45 minut trudny test z obszernej wiedzy technicznej.

Zapraszamy na powtórkę audycji radiowej "Szkoła na Górce" 31 marca (piatek) o godz. 13:30.