Chcąc poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, nauczyciele Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie: Jerzy Lulin i Piotr Cybula, wzieli udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju w Białymstoku „Wykształceni technologią”.

Projekt powstał w oparciu o analizę potrzeb nauczycieli, w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami branż odpowiadających kierunkom kształcenia. Wsparciem szkoleniowym objętych zostało 270 osób z terenu całego kraju – nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu szkół ponadgimnazjalnych, kształcących na kierunkach: mechanicznym, mechatronicznym i mechaniki/elektromechaniki samochodowej. W czasie realizacji projektu zostały zrealizowane:

  •  zajęcia instruktażowe w wymiarze 60 godzin
  • staże zawodowe w przedsiębiorstwach w wymiarze 120 godzin.

Zajęcia instruktarzowe prowadzili wykładowcy uczelni wyższych, a staże zawodowe odbywały się w przedsiębiorstwach, gdzie w pracy codziennej wykorzystuje się najnowsze osiągniecia technologiczne. Dzięki temu nauczyciele mieli okazję poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Chyba każdy przyzna, że Boże Narodzenie, to najpiękniejsze święta spośród wszystkich świąt, szczególnie radosne, pełne dobrych uczuć, tradycji. Spotkanie Wigilijne jest również tradycją naszego Internatu i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą zarówno mieszkańców jak i zaproszonych gości. Ta szczególna uroczystość odbyła się 19 grudnia o godz.19.00. Przy biało nakrytym stole spotkała się młodzież, a także zaproszeni goście. Świąteczny nastrój podkreślił krótki występ artystyczny.

Młodzież z klasy mundurowej pod opieką nauczycieli : pani Edyty Gwoździk , pana Marka Frejlicha i pana Jana Hynka w dniu 19 grudnia 2013 r. złożyła przedświąteczną wizytę w ,, Kwaterze Ponurego'' w Janowicach. Uczniowie i towarzyszący im nauczyciele przekazali w imieniu całej społeczności ZS Nr 1 w Opatowie życzenia pani Gustawie Sali PS. "Sarna'', która była świadkiem wielu wydarzeń podczas II wojny światowej , przyjaźniła się z żołnierzami i partyzantami walczącymi pod dowództwem "Ponurego''.

Boże Narodzenie to czas magiczny, pełny nadziei , dobroci i miłości, to czas, kiedy spotykamy się z naszymi rodzinami, śpiewamy kolędy i zapominamy o wszystkich troskach. Stało się już tradycją, że w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia , młodzież ZS Nr 1 przygotowuje Jasełka dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Zastawiony stół wigilijny, choinka, pierwsza gwiazdka, kolędy i pastorałki polskie, życzenia bożonarodzeniowe; to wszystko wprowadziło nas w wyjątkowy przedświąteczny nastrój.