8 kwietnia 2014r. uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie: Joanna Pypeć - kl. I LOM, Kamila Mazurek - kl. II TE oraz Patrycja Motyła - kl. II TŻ wzięli udział w X edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej – Curie pod patronatem Starosty Opatowskiego Bogusława Włodarczyka. W konkursie brało udział 13 uczniów. Konkurs składał się z dwóch części podczas, których uczniowie udzielali odpowiedzi w
języku niemieckim (54 pytania) oraz w języku polskim (38 pytań).

Nasza uczennica Kamila Mazurek z klasy II TE uplasowała się na III miejscu.

Gimnazjalistki z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie wzięły udział w pokazowych zajęciach wychowania fizycznego. 5 marca 2014 r. sala lustrzana do ćwiczeń fitness wypełniła się nieco młodszymi, niż zazwyczaj, uczennicami. Dziewczęta ćwiczyły pod czujnym okiem nauczycielki WF-u z tutejszej szkoły – Anety Król. Zajęcia fitness jako alternatywna forma lekcji wychowania fizycznego są propozycją dla tych uczennic, które nie przepadają za grami zespołowymi jak piłka siatkowa czy koszykowa lub gimnastyką, mogą również stanowić miłą odmianę dla zapalonych siatkarek. Z pewnością modelują sylwetkę i dają wiele przyjemności – powiedziała prowadząca zajęcia.

W dniu 02 kwietnia 2014 roku opatowski Zespół Szkół Nr1 wziął udział w jedenastej edycji programu „Dzień przedsiębiorczości" zorganizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. Projekt ten był realizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego. Uczniowie zaangażowani w przedsięwzięcie uczestniczyli w konkursie na plakat, ogłoszonym na terenie naszej szkoły pod hasłem „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy". W wyniku tego działania powstała gazetka ścienna promująca wśród naszych uczniów przedsiębiorcze postawy. Jeśli, chodzi o walory estetyczne i merytoryczne, największe wrażenie na Komisji Konkursowej wywołała praca plastyczna Pauliny Zygadło – uczennicy klasy drugiej Technikum ekonomicznego, przedstawiająca portret współczesnego przedsiębiorcy funkcjonującego w realiach konkurencyjnej gospodarki rynkowej.

Nie ma wątpliwości, że Święty Krzyż jest wizytówką regionu świętokrzyskiego i każdy powinien znać walory turystyczne tego miejsca. Wielu turystów z całej Polski odwiedza Święty Krzyż i poddaje się urokowi tego wyjątkowego miejsca. Dlatego też uczniowie klasy III Technikum Obsługi Turystycznej uczą się i poznają miejsca swojego regionu, by w przyszłości móc wykorzystać nabytą wiedzę w biurach podróży, hotelach, centrach informacji turystycznej. Jednym z zadań, wynikających z zajęć języka obcego zawodowego, było zebranie informacji i przygotowanie pracy projektowej w formie prezentacji multimedialnych na temat : „Święty Krzyż i jego atrakcje".