W sobotę 18 marca 2017 roku uczniowie klasy drugiej technikum pojazdów samochodowych pojechali do Warszawy wystartować w XVIII półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji stanęło 494 przedstawicieli szkół zawodowych i techników. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady była oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu 45 minut trudny test z obszernej wiedzy technicznej.

Zapraszamy na powtórkę audycji radiowej "Szkoła na Górce" 31 marca (piatek) o godz. 13:30.

Budynek w którym mieści się Internat, obok warsztatów szkolnych stanowi integralną część kompleksu edukacyjnego wchodzącego w skład szkoły. Do dyspozycji uczniów – łącznie przeznaczone jest 110 miejsc noclegowych. 4 - osobowe pokoje udostępnione są dla chłopców i dziewcząt uczących się poza miejscem zamieszkania. Wyposażenie pomieszczeń mieszkalnych gwarantuje przede wszystkim odpowiednie warunki do nauki, a także sprzyjające warunki do wypoczynku. Internat jest czynny w dniach nauki szkolnej, tj. od poniedziałku do piątku. Zapewniamy naszym mieszkańcom całodobową opiekę pedagogiczną, przyjazne warunki zamieszkania, miłą atmosferę. Obiekt dysponuje świetlicą, pokojami „cichej nauki”, salą do tenisa stalowego oraz salką bilardową. Mieszkańcy mają również możliwość korzystania z zajęć SKS na hali sportowej pod czujnym okiem trenerów.Oferujemy także: pomoc nowym wychowankom w adaptacji do nowego środowiska poprzez indywidualne rozmowy, zajęcia integracyjne; pomoc w samokształceniu i organizowaniu nauki własnej.

Przyszli hotelarze z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie dzielą się swoją wiedzą z mieszkańcami Opatowa poprzez cykliczne audycje w radiu Opatów.