Aktualności

W dniu 04.12.2013 r. młodzież z klas Technikum Ekonomicznego i Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyła w rajdzie zorganizowanym przy współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy w Opatowie. Projekt imprezy przygotowany został w ramach zajęć warsztatowych przez uczniów Technikum Obsługi Turystycznej, natomiast stworzeniem planu finansowego zajęli się ekonomiści. W mroźny, grudniowy poranek uczniowie wyruszyli w trasę pełni entuzjazmu i zapału. Po dotarciu na miejsce rozpalili ognisko i uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Agatę Bakę.
„ Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa"
Wacław Potocki
Jak co roku, kiedy zbliża się ten szczególny dzień – Mikołajki, stajemy się pomocnikami świętego Mikołaja. 04 grudnia 2013 r. udaliśmy się po raz kolejny do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Niemienicach. Zawieźliśmy dla dzieci przygotowane wcześniej słodkie prezenty.Nasi koledzy z różnych klas, chętnie przyłączyli się do tak wspaniałej akcji. Nie musieliśmy nikogo namawiać, każdy chciał dołożyć coś od siebie. Głównymi organizatorami tej akcji zostaliśmy My, czyli uczniowie klasy III Technikum Obsługi Turystycznej. Naszymi opiekunami były panie: Aneta Surowiecka i Marta Firmanty.
W dniu 19 listopada 2013r. w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie został przeprowadzony Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Wzięła w nim udział młodzież z klasy II TE, II TOT, II TUG i TŻ, II TPS, III TOT oraz III LOM, łącznie 15 uczestników. Konkurs przygotowały nauczycielki języka niemieckiego: p. Marta Firmanty, p. Anna Religa oraz p. Elżbieta Cheba. Uczniowie napisali prace konkursowe w formie zadań maturalnych. Test obejmował rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz ćwiczenia leksykalno-gramatyczne. I miejsce uzyskała Aleksandra Sado – kl. III LOM, II miejsce Kamila Mazurek - kl. II TE oraz Krystyna Kowalska – kl. III TOT, III miejsce otrzymali: Rafał Ciepiela – kl. II TE oraz Bartosz Zieliński - kl. II TPS. Uczniowie z najlepszymi pracami konkursowymi zostali wyróżnieni dyplomami oraz nagrodami.
My, Ekonomiści startujemy z naszym projektem. Nawet jeśli jest to kolejna rzecz, jaką musimy zrobić, to chcemy się przy okazji czegoś nauczyć. Chcemy, aby czas jaki poświęcamy na projekt, nie był zmarnowany na odstawienie kolejnej „fuszerki". Jak już wiemy- pieniądze są dla wszystkich, trzeba tylko zmusić nasze szare komórki do działania i mądrze zdobywać to, co nam się należy. Dlatego, aby pokazać jak zebrać plony naszego wysiłku, wpadliśmy na pomysł stworzenia „Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej". Wiadomo, że pieniądze same się nie mnożą i nie chodzą po ulicy piechotą, więc nie wystarczy wiedzieć, że są potrzebne, ale warto też wiedzieć jak inwestować, by zarabiać kokosy. Z ekonomicznego punktu widzenia wiemy, że inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem, ale jak to mówią: „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana".