Nekrolog ucznia naszej szkoły, Patryka Rzepki

Uczniowie klasy II Technikum Hotelarstwa na zajęciach z innowacji kosmetycznej poznawali  rodzaje masek, jakie można zastosować podczas zabiegów kosmetycznych. Na kolejnych zajęciach hotelarze  wprowadzają teorię w praktykę i będą ćwiczyć  swoje umiejętności w salonie kosmetycznym.

U podnóża Szczytniaka w Paśmie Jeleniowskim Gór Świętokrzyskich odbyła się VIII edycja Biwaku Ponury - Nurt. Wydarzenie to zostało zrealizowane dzięki współpracy nauczycieli ZS nr1 w Opatowie, którzy koordynują pracę klas mundurowych pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha z mjr Jackiem Kowalikiem i Fundacją GROM COMBAT.

Malaga powitała uczniów słońcem i temperaturą 30°C. Wypoczęci po wczorajszej podróży, udali się na pierwszy spacer po tym uroczym mieści. Z mauretańskiej twierdzy Alcazaba podziwiali panoramę miasta. Wspięli się na wzgórze, na którym znajduje się zamek Gibralfaro z niesamowitym widokiem na port, góry i morze. Zwieńczeniem dnia był wieczorny spacer plażą Malagueta. Jutro ważny dla nich dzień - pierwsze spotkanie z pracodawcami. Uczennice czekają na to z niecierpliwością!

Grupa uczennic z Technikum Hotelarstwa oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wyrusza dziś do słonecznej Hiszpanii. Dziewczyny będą odbywały miesięczne praktyki w urokliwej Maladze. To kolejne praktyki zawodowe organizowane przez Stowarzyszenie PROREW i Szkołę na Górce.