W dniu 19 grudnia 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie w imieniu dyrektora Tomasza Świątka a pod opieką p. A. Spały, p. E. Gwoździk i p. A. Zwolskiej wybrali się z wizytą do uczniów Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 oraz Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2, aby z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia złożyć im świąteczne życzenia oraz zaprezentować krótki program artystyczny. Na początek wykonali kilka świątecznych piosenek, by potem zaprosić swoich kolegów do udziału w quizie na temat Bożego Narodzenia.

Nagrodą za udział w zabawie były własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz ciasta i wypieki przygotowane przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Skoczne piosenki świąteczne i pyszne słodkości zrobiły ogromne wrażenie na gimnazjalistach i sprawiły im wielką przyjemność. Uczniom gimnazjów opuszczających spotkanie towarzyszył pełen radości, świąteczny nastrój.