Aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia zaprezentowali młodzieży z ZS Nr 1 w Opatowie spektakl pt. „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. W sali widowiskowej OOK w dniu 5 grudnia 2013r tłumnie przybyli uczniowie i nauczyciele mieli przyjemność obejrzeć niezwykłe widowisko. Inscenizacja w reżyserii Michała Hachlowskiego miała na celu zaprosić młodych widzów do udziału w „metafizycznym zdarzeniu, gdzie zabawa przeplatała się z poezją , a śmiech z obawą o los ojczyzny". Wspaniała scenografia autorstwa Małgorzaty Satory, muzyka Michała Kowalczyka, znakomita gra aktorska, efekty specjalne zbudowały znakomitą atmosferę oddając w pełni „ducha" sztuki Wyspiańskiego.

Spektakl został znakomicie przyjęty przez widzów i nagrodzony wielkimi owacjami. Zachwyceni nie kryli swych emocji. Tuż po opuszczeniu Sali widowiskowej, która na jedną godzinę stała się prawdziwym teatrem, komentowali to niezwykłe przedstawienie, które pomogło im w zrozumieniu przesłania zawartego w szkolnej lekturze. Można więc śmiało powtórzyć za Andrzejem Wajdą: „Nigdy nie uważałem „Wesela" za historię, która zdarzyła się kiedyś, gdzieś, ale dzieje się ciągle, dziś, w nas". Młodzież zainteresowana grą aktorską , pracą w teatrze po zakończonym spektaklu pozostała, aby uczestniczyć w warsztatach teatralnych. Poprowadził je jeden z aktorów grających w „Weselu" – Mateusz Ciszewski. Uczniowie z ZS NR 1 w Opatowie mogli poznać tajniki sztuki aktorskiej, ćwiczenia, jakie studenci Akademii Teatralnej poznają w toku przygotowań do swej późniejszej pracy. Spotkanie z zawodowym aktorem dostarczyło im wielu cennych informacji i praktycznych porad potrzebnych do ich amatorskich zmagań w Grupie Teatralnej.