W dniu 04.12.2013 r. młodzież z klas Technikum Ekonomicznego i Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyła w rajdzie zorganizowanym przy współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy w Opatowie. Projekt imprezy przygotowany został w ramach zajęć warsztatowych przez uczniów Technikum Obsługi Turystycznej, natomiast stworzeniem planu finansowego zajęli się ekonomiści. W mroźny, grudniowy poranek uczniowie wyruszyli w trasę pełni entuzjazmu i zapału. Po dotarciu na miejsce rozpalili ognisko i uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Agatę Bakę.

Po zajęciach zjedli pyszną grochówkę i upiekli kiełbaski. Humory dopisywały mimo mroźnej aury. W wesołych nastrojach powrócili do Opatowa.