„ Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa"
Wacław Potocki

Jak co roku, kiedy zbliża się ten szczególny dzień – Mikołajki, stajemy się pomocnikami świętego Mikołaja. 04 grudnia 2013 r. udaliśmy się po raz kolejny do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Niemienicach. Zawieźliśmy dla dzieci przygotowane wcześniej słodkie prezenty.Nasi koledzy z różnych klas, chętnie przyłączyli się do tak wspaniałej akcji. Nie musieliśmy nikogo namawiać, każdy chciał dołożyć coś od siebie. Głównymi organizatorami tej akcji zostaliśmy My, czyli uczniowie klasy III Technikum Obsługi Turystycznej. Naszymi opiekunami były panie: Aneta Surowiecka i Marta Firmanty.

Wychowankowie tego ośrodka zaprezentowali dla nas i Mikołaja krótki program artystyczny. Jednak z wielką niecierpliwością wszyscy czekali na prezenty. Każdy z nich musiał solidnie zobowiązać się, że będzie grzeczny. Na koniec wszyscy zostaliśmy obdarowani słodyczami. Każda wizyta w tym Ośrodku i spotkania z jego wychowankami, to ważna dla nas lekcja wychowawcza. Staliśmy się wrażliwsi na niepełnosprawność i trudną sytuację innych dzieci. Bardziej doceniamy to, co mamy. Najlepszym prezentem był dla nas uśmiech na twarzy wszystkich dzieci. Pani Dyrektor Ośrodka Bożena Chodorek na ręce naszych Pań złożyła serdeczne podziękowania za życzliwość, pomoc i ogromne serce. Słowa te za naszym pośrednictwem skierowała do Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Młodzieży ZS nr 1 w Opatowie.