W dniu 19 listopada 2013r. w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie został przeprowadzony Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Wzięła w nim udział młodzież z klasy II TE, II TOT, II TUG i TŻ, II TPS, III TOT oraz III LOM, łącznie 15 uczestników. Konkurs przygotowały nauczycielki języka niemieckiego: p. Marta Firmanty, p. Anna Religa oraz p. Elżbieta Cheba. Uczniowie napisali prace konkursowe w formie zadań maturalnych. Test obejmował rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz ćwiczenia leksykalno-gramatyczne. I miejsce uzyskała Aleksandra Sado – kl. III LOM, II miejsce Kamila Mazurek - kl. II TE oraz Krystyna Kowalska – kl. III TOT, III miejsce otrzymali: Rafał Ciepiela – kl. II TE oraz Bartosz Zieliński - kl. II TPS. Uczniowie z najlepszymi pracami konkursowymi zostali wyróżnieni dyplomami oraz nagrodami.