W dniu 15 listopada 2013 roku odbyła się uroczysta Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS w okazałej siedzibie Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Łodzi, na której Zespół Szkół Nr 1 w Opatowie reprezentował opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości Piotr Banaczyk. Impreza miała za zadanie podsumować aktywność nauczycieli realizujących projekty edukacyjne z zakresu ekonomii, finansów, bankowości i przedsiębiorczości. Na ósmą edycje Gali Impuls zostali zaproszeni członkowie Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli i ich uczniowie oraz wybitni przedstawiciele świata finansów i biznesu.

Kulminacyjnym punktem tego przedsięwzięcia była gala wręczenia nagród najbardziej aktywnym nauczycielom, Szkolnym Klubom Przedsiębiorczości oraz najlepszej szkole przedsiębiorczości. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił profesor Marek Belka – Prezes Narodowego Banku Polskiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie przedsiębiorczości w życiu edukacyjnym i zawodowym młodego człowieka stawianego często przed dylematem wyjazdu za granicę, czy pozostania w kraju. Jak co roku w programie tej imprezy był przewidziany gość specjalny, reprezentowany przez przedstawicieli zarządu firmy „ Atlas ". W toku dyskusji kadra menadżerska tego przedsiębiorstwa starała się przedstawić czynniki warunkujące sukces w prowadzeniu działalności gospodarczej. Dodatkową atrakcją przewidzianą dla uczestników Gali było zwiedzanie pięknego gmachu Narodowego Banku Polskiego w Łodzi i Manufaktury. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone drobne upominki oraz certyfikaty potwierdzające realizację ogólnopolskich projektów Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. Uczestnictwo w Gali Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS, nauczyciela ZS Nr 1 – Piotra Banaczyka na pewno zaowocuje w przyszłości nowatorskimi pomysłami i jeszcze większym zaangażowaniem młodzieży w projektach NBP.