Konferencja podsumuwująca projekt "Podnoszenie efektywności kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie poprzez wzmocnienie infrastruktury edukacyjnej"

naglowek projekt rozbudowa

Podczas konferencji prasowej podsumowany został projekt "Podnoszenie efektywności kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie poprzez wzmocnienie infrastruktury edukacyjnej". Potężna inwestycja kosztowała ponad 6 mln zł. W podsumowaniu wzięli udział radni powiatowi Aneta Bławat, Tomasz Świątek, dyrektorki opatowskich szkół Barbara Kasińska i Magdalena Gdowska, Teresa Gajewska, starsza opatowskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, Anita Tutak-Skórska, kierowniczka wydziału inwestycji w opatowskim starostwie, Justyna Czerwonka z wydziału oświaty, uczniowie i nauczyciele. Podsumowujemy projekt "Podnoszenie efektywności kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie poprzez wzmocnienie infrastruktury edukacyjnej" - mówiła Magdalena Gdowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. - Projekt obejmuje modernizację istniejącej bazy dydaktycznej, budowę nowej hali sportowej oraz doposażenie placówki w nowe pomoce dydaktyczne. Serdecznie dziękuję władzom powiatu za zainwestowanie w naszą szkołę.

Szczegóły poszczególnych etapów projektu omówili Jerzy Lulin, kierownik szkolnych warsztatów i Waldemar Domagała, nauczyciel wychowania fizycznego. - Warsztaty mają nowoczesne wyposażenie, wyremontowane pracownie, nowe posadzki przemysłowe. Sprzęt kosztował ponad 1,1 mln zł, prace budowlane to 1,7 mln zł- mówił J. Lulin, dodając, że sama linia diagnostyczna kosztowała prawie 400 tys. zł. Kierownik poinformował, że warsztaty mają nowoczesne maszyny obróbkowe, nowy ciągnik z osprzętem. Marzenia się spełniają. To dziś widać. Mamy nowoczesny blok sportowy. Kiedy przyszedłem do pracy, cieszyłem się, że szkoła ma salę sportową. Do niedawna byliśmy jedyną placówką ponadgimnazjalną w powiecie bez pełnowymiarowej hali. Dziś mam piękną, funkcjonalną bazę sportową ze strzelnicą- mówił W. Domagała. - Takie siłownie, jakie mamy w szkole, są tylko cztery w województwie. Słowa Domagały potwierdził trener KSZO Marcin Wróbel w rozmowie z piłkarzami. - Takiej siłowni nie ma w całym Ostrowcu - powiedział.

Wiele ciepłych słów skierowali pod adresem szkoły, dyrekcji radni Rady Powiatu Opatowskiego. - Gratuluję inwestycji. Dzięki mądrym decyzjom podejmowanym przez dyrekcję tej szkoły, młodzież i nauczyciele mogą realizować swoje pasje. Zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli powoduje, że szkoła przyciąga coraz więcej uczniów. Gratuluję inwestycji. Wiem, jak jest trudno realizować projekty unijne. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy wspólnie podejmować wiele inicjatyw, cieszę się, że niektóre realizujemy już od kwietnia - mówiła Aneta Bławat, przewodnicząca komisji budżetu i finansów w radzie powiatu opatowskiego. - Cztery lata temu zostałem radnym powiatowym. Przestałem być dyrektorem tej szkoły, ale na szczęście nie przestałem być jej nauczycielem. Wiedziałem, że będą inwestycje w oświatę, ale nawet nie śniło mi się, że aż takie. Projekt modernizacji naszej szkoły to zasługa władz powiatowych, wojewódzkich, radnych rady powiatu, dyrekcji i nauczycieli ZS nr 1. Każdy dołożył przysłowiową cegiełkę do jego realizacji- mówił Tomasz Świątek, radny i nauczyciel, prosząc na zakończenie, aby uczestnicy podsumowania projektu nieśli w świat wspaniałą wieść, że szkoły w powiecie opatowskim mają doskonałą bazę i kształcą na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie uczestniczący w podsumowaniu otrzymali okolicznościowe gadżety. Z kolei goście przespacerowali się po obiekcie i na własne oczy zobaczyli zmiany, jakie zaszły w szkole "na górce".