Kolejne szkolenie klas mundurowych prowadzone przez byłych operatorów Jednostki Specjalnej 2310 GROM o pseudonimach: CHLOR i FOKA odbyło się w dniach 07-08.11.2013 w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie. Trening oparty był na ćwiczeniu technik interwencyjnych systemu GROM COMBAT, którego współtwórcą był mjr Jacek Kowalik. Młodzież mogła skorzystać z wiedzy zdobytej podczas wielu misji stabilizacyjnych, w których brali udział komandosi. Uczniowie mundurówki pod ich czujnym okiem poznawali także najważniejsze elementy udzielania pomocy przedmedycznej w warunkach bojowych.

CHIEF INSTRUKTOR GRAK Bartosz Gagucki przeprowadził również z młodzieżą trening mentalny doskonalący umiejętności pracy zespołowej, motywacji i radzenia sobie ze stresem. Dwudniowe zajęcia z komandosami wywołały wielki entuzjazm uczniów klas mundurowych i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Aktywny udział młodzieży w tych zajęciach pod opieką byłych komandosów GROM oraz nauczycieli pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha spotkał się z wielkim uznaniem i podziwem całej społeczności uczniowskiej. Pan dyrektor Tomasz Świątek dziękując byłym żołnierzom Gromu zaprosił ich na kolejne treningi i uroczystości skierowane do klas mundurowych.