W dniu 21.10.2013r.,w Zespole Szkół Nr l w Opatowie odbył się szkolny konkurs gramatyczno-leksykalny z języka rosyjskiego. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych oraz tworzenia wypowiedzi pisemnej. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas LOM, TPS oraz TŻ i UG. Zadaniem uczestników było rozwiązać pisemnie test składający się z 15 pytań zamkniętych i 5 pytań otwartych. Konkurs trwał 45 minut.

Szkolny konkurs gramatyczno-leksykalny z języka rosyjskiego został przygotowany i opracowany przez nauczyciela języka rosyjskiego Agatę Łasisz. Zwycięzcą konkursu został uczeń kl. II TŻ i UG Kamil Stachera, drugie miejsce zajęła uczennica kl. I TŻ i UG Aleksandra Fitek, natomiast Angelika Frejlich z kl. I LOM zdobyła trzecie miejsce. Zakończenie konkursu miało charakter uroczysty. Uczestnicy w obecności dyrektora Zespołu Szkół Nr l Tomasza Świątka i wicedyrektor Magdaleny Gdowskiej odebrali nagrody oraz dyplomy.