W ramach realizacji projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region” nauczycielki przedmiotów zawodowych w technikum żywienia i usług gastronomicznych w Opatowie, panie Monika Wicha i Agnieszka Spała na początku września wzięły udział w wizycie studyjnej w Szwajcarii. W ramach pobytu zatytułowanego „Szwajcarski system kształcenia dualnego” nauczyciele przedmiotów zawodowych województwa świętokrzyskiego spotkali się z przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za system kształcenia zawodowego w Szwajcarii i poznali zasady organizacji dualnego systemu kształcenia w tym kraju.

Panie odwiedziły szwajcarskie szkoły o profilach zawodowych w Zurychu i Bernie, gdzie zapoznały się z organizacją, wyposażeniem i zadaniami poszczególnych typów szkół w procesie kształcenia zawodowego. Nauczycielki zwiedziły zarówno szkoły zawodowe jak i technika. Podczas wizyty w Szwajcarii pedagodzy zdobyli wiele interesujących informacji, które ułatwią im organizowanie i wcielanie dualnego systemu kształcenia w rodzimych realiach, zgodnie z założeniami nowo wprowadzanej reformy.

To już kolejny wyjazd szkoleniowy naszych nauczycieli – powiedziała dyrektor szkoły p. Magdalena Gdowska – w zeszłym roku zagraniczne doświadczenie zdobywali w Niemczech nauczyciele przedmiotów zawodowych z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Bardzo zależy nam na tym aby nasi pedagodzy pracowali na europejskim poziomie.