Wojewódzkie uroczystości będące uwiecznieniem pracy wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkół odbyły się w Starachowicach 18 października 2013 roku. Zgromadzonym w auli Domu Nauczyciela zaprezentowano wspaniałą podróż muzyczną, w którą zaprosili młodzi artyści ze Szkoły Tańca Mim. Po wspaniałej „duchowej" uczcie nastąpił czas wręczenia odznaczeń.

Wśród nagrodzonych uhonorowanymi Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego za zaangażowanie i wieloletnią pracę zostali pracujący w ZS Nr 1 w Opatowie p. Edyta Gwoździk, p. Anna Myszkowska i dyrektor ZS Nr 1 p. Tomasz Świątek. Nagrodzeni odznaczenia i gratulacje otrzymali z rąk p. Sławomira Broniarza - przewodniczącego Ogólnopolskiego Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego, wicekuratora województwa świętokrzyskiego p. Grzegorza Bienia oraz przewodniczącej Zarządu Wojewódzkiego ZNP p. Wandy Kołtunowicz.