W dniach 18- 19 października 2013 r. 65 uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie uczestniczyło w obozie szkoleniowo - integracyjnym w Chotowej. Podczas pobytu uczniowie „mundurówki" szkolili się w zakresie samoobrony, musztry, podnosili poziom swojej sprawności ogólnej na ściance wspinaczkowej, a także przeszli szkolenie w parku linowym o czterech stopniach trudności. Niezapomnianych wrażeń każdemu uczestnikowi zgrupowania dostarczyła tzw. „Tyrolka", czyli zjazd na linie o długości 380 m. nad zalewem, znajdującym się przy ośrodku.

Uczniowie musieli wejść na wieżę o wysokości 25 m. i nad wodą przedostać się na drugi brzeg. Po intensywnych całodobowych ćwiczeniach młodzież obu klas liceum służb mundurowych ZS Nr 1 w Opatowie bawiła się wspólnie z opiekunami na dyskotece połączonej z konkursem ,,karaoke". Opiekę nad młodzieżą sprawowali wychowawcy klasy II i I LO Waldemar Domagała i Marek Frejlich oraz nauczyciele Jan Hynek, Robert Gubernat i Andrzej Szczykutowicz. Uczniowie „mundurówki" pragną serdecznie podziękować p.dr Monice Domagale za wsparcie finansowe dzięki któremu już po raz drugi było możliwe zorganizowanie obozu szkoleniowo- integracyjnego w pięknym ośrodku w Chotowej.