Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach odbył się w dniach 2-5.09.2013 roku pod patronatem Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

Targi zbrojeniowe to trzecia co do wielkości impreza tego typu w Europie. Przybyło na nią 400 wystawców z 23 krajów, w tym z USA, Francji, Niemiec, Włoch, Izraela. Tegorocznym państwem przewodnim była Turcja. Niezwykle bogatą ofertę przygotował Polski Holding Zbrojeniowy. Uczniowie Mundurówki ZS Nr 1 w Opatowie pod opieką pani Edyty Gwoździk mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem i uzbrojeniem wojskowym i pojawili się na targach 5 września 2013 r.

 

Ogromne zainteresowanie zwiedzających wzbudzał projekt polskiego czołgu przyszłości PL 01 CONCEPT o futurystycznych kształtach i szarej barwie pancerza.

Uwagę przykuł także projekt bezzałogowego śmigłowca – robota do zadań specjalnych ILX – 27.

Uczniowie opatowskiej mundurówki z ZS Nr 1 byli zachwyceni śmigłowcem osławionym przez kino – Blach Hawkiem, wozem bojowym - Rosomakiem czy innym ciężkim sprzętem bojowym, takim jak haubice samobieżne czy transportery opancerzone.

Męska część grupy z ZS Nr 1 dużo czasu spędziła oglądając i testując lekki arsenał, czyli broń ręczną na czele z Glockiem, symulatory lotów śmigłowcem, samolotem bojowym i wozem opancerzonym.

Zachwyceni targami zbrojeniowymi, pełni emocji i dumy uczniowie nie kryli swej radości ze spędzonego w tak niezwykły sposób dnia.