W dniu 18 października 2013 r. w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Mistrzem ceremonii był szef kuchni kieleckiej restauracji Monte Carlo pan Paweł Ptaś. W pierwszej części spotkania uczniowie obserwowali profesjonalny pokaz przygotowania zalewajki świętokrzyskiej i medalionów wieprzowych ze szpinakiem zapiekanych z serem oraz poznali zasady procesu technologicznego przetwarzania surowców w produkt gotowy. Kolejnym etapem warsztatów kulinarnych było samodzielne wykonanie wylosowanych przez zespoły uczniów potraw.

Przyszli kucharze wykazali się dużym talentem i znakomicie przygotowali nugetsy, racuchy, ślimaczki drobiowe z boczkiem oraz przysmak świętokrzyski. Punktem kulminacyjnym była degustacja, a uczestnicząca w niej dyrektor szkoły Magdalena Gdowska wyraziła słowa uznania dla uczniów za znakomite przygotowanie potraw oraz zapał i zaangażowanie. Bardzo miłe wrażenia odnieśli także: kierownik internatu Krzysztof Gubernat, szef kuchni Rafał Kucharski oraz nauczycielki Agnieszka Spała, Monika Wicha i Iwona Kapsa. Zadowoleni byli również sami uczniowie. „Taki pokaz jest dla nas atrakcyjną formą poznania tajników kulinarnych"- powiedział Mateusz Florys z klasy II TŻiUG uczestniczący w warsztatach. „Podczas warsztatów mogliśmy wykazać się wiedzą i umiejętnościami oraz dowiedzieć się rożnych ciekawostek z branży gastronomicznej"- dodała Natalia Grzyb. Warsztaty kulinarne są realizowane w ramach kampanii „Wiemy co jemy i zdrowo żyjemy" zorganizowanej przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Kielcach.