Rok szkolny 2013/2014 w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie rozpoczął się od uroczystej mszy świętej w Kolegiacie Św. Marcina. Następnie młodzież i nauczyciele zgromadzili się na dziedzińcu szkoły gdzie powitał ich pan dyrektor Tomasz Świątek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta opatowski p. Gustaw Saramański, kierownik wydziału oświaty p. Marek Gołasa, przedstawicielka rady rodziców p. Stanisława Papaj. Honorowym gościem była pani Jolanta Gubernat, która jako wieloletni pracownik szkoły i jej wicedyrektor odeszła na emeryturę. Pan dyrektor, przedstawiciele starostwa i młodzież podziękowali pani Jolancie Gubernat za wieloletnią pracę, trud oraz czas poświęcony szkole.

 

Pan dyrektor bardzo serdecznie powitał wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, którzy w liczbie 220 osób znaleźli się w społeczności szkolnej. Wśród powitanych znaleźli się również nauczyciele i nowa pani wicedyrektor Magdalena Gdowska. W swoim wystąpieniu pan dyrektor przypomniał o 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej.