W dniu 17.11.2014 zostały przeprowadzone ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przygotowania obiektu, personelu szkoły oraz uczniów do działań w przypadku powstania zagrożenia pożarowego w tym prowadzenia ewakuacji zbiorowej. Po ujawnieniu zagrożenia Dyrektor Szkoły Pan Tomasz Świątek szybko dokonał oceny sytuacji i wybrał najkorzystniejszy sposób postępowania. Zarządził ewakuację całego budynku szkoły.

Uczniowie pod nadzorem nauczycieli szybko i bez paniki opuścili budynek najbliższymi wyjściami ewakuacyjnymi, udali się na miejsce zbiórki dla ewakuowanych. W ćwiczeniach wzięła udział młodzież z 19 klas, nauczyciele, personel administracyjno i obsługi, w sumie 451 osób. Wszystko przebiegło sprawnie i bez zakłóceń. Mimo, że to były tylko ćwiczenia, wszyscy poważnie i odpowiedzialnie podeszli do wykonania zadania.