Dnia 24.10.2014 r. młode kobiety - uczennice wszystkich klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, w ramach lekcji biologii miały okazję uzyskać cenne informacje dotyczące profilaktyki zdrowotnej od położnej ze Szpitala Powiatowego - pani Anety Szostak - Walas. Ta niecodzienna lekcja biologii została zorganizowana przez nauczyciela p. Agnieszkę Frejlich i przebiegała pod tytułem ,,Sekrety kobiecości”.

Ponieważ miesiąc październik w szczególny sposób zwraca uwagę na choroby nowotworowe u kobiet, prowadząca zajęcia przekazała dziewczętom wiedzę na temat konieczności obserwacji swojego ciała i samobadania co miesiąc piersi. Zapoznała także swoje słuchaczki z informacjami dotyczącymi higieny kobiety i pierwszą wizytą u ginekologa, podkreślała jak ważna jest znajomość cyklu miesięcznego oraz metod antykoncepcji naturalnej i sztucznej. Poruszyła także trudny temat dotyczący wczesnej inicjacji seksualnej u dziewcząt oraz konsekwencji jakie z tym są związane. Spotkanie i jego tematyka wzbudziły duże zainteresowanie u uczennic, które bez skrępowania zadawały liczne pytania. Na zakończenie młode kobiety otrzymały informacje dotyczące adresów placówek służby zdrowia zajmujących się poruszaną problematyką. Podczas spotkania zostały omówione:        
1. Badania profilaktyczne i ich rodzaje,
2. W jakim wieku należy zacząć je wykonywać?
3. Samoleczenie piersi i objawy które powinny wzbudzić czujność u młodych kobiet,
4. Badanie ginekologiczne- prawdy i mity,
5. Metody zapobiegania ciąży.