Dnia 9.10.2014r. klasa II TŻiUG z opiekunami Agnieszką Frejlich, Dorotą Pitek i Markiem Frejlichem wyjechała na wycieczkę w Góry Świętokrzyski podpatrywać zmieniającą się na jesieni przyrodę (zajęcia terenowe z botaniki) oraz doskonalili kunszt kucharski, obsługując kuchnię polową. Pierwsza część wycieczki polegała na zdobyciu Szczytniaka i obserwacji roślin w tymże rezerwacie. Następnie młodzież pod kierunkiem nauczycielek zawodu pichciła w kuchni polowej, którą wspaniałomyślnie udostępnił niezawodny przyjaciel szkoły - ks. Jan Mikos w Nowym Skoszynie. Młodzi adepci sztuki kulinarnej ugotowali wojskową grochówkę i żur polski oraz upiekli na ruszcie z jesiennych warzyw kolorowe szaszłyki. Nie mogło oczywiście zabraknąć pieczonej kiełbaski spożywanej podczas nauki piosenek wojskowych i patriotycznych.

Piękna, słoneczna pogoda, która dopisała tego dnia sprzyjała także zajęciom w grupach polegających na rozwiązywaniu zadań i zagadek z dziedziny botaniki, zoologii, sztuki przetrwania w terenie i przepowiadania pogody. "Wspaniale jest uczyć się gotować na łonie natury, chcielibyśmy to wkrótce powtórzyć”- powiedziała Zuzanna Ciach.  Za dokumentację fotograficzną wycieczki odpowiadali Tomasz Majewski i Kamila Gajewska.