„szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz…” słowami piosenki Ryszarda Rynkowskiego 13 czerwca 2014 roku dyrekcja, uczniowie i grono pedagogiczne pożegnali absolwentów klas zawodowych Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie. Uczniowie, już absolwenci, spędzili w murach szkoły 3 lata, nie tylko kształcąc się w takich zawodach jak mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, cukiernik, dekarz, blacharz czy stolarz, ale także nawiązując nowe przyjaźnie i zdobywając doświadczenia. 61 absolwentów klas zawodowych i wielozawodowych  pożegnał dyrektor Tomasz Świątek, który życzył wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Do życzeń dołączył się pan Andrzej Baran, przedstawiciel Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorców w Opatowie.


W  imieniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie, przewodniczący samorządu uczniowskiego Marcin Kowalski życzył absolwentom wiele radości, zrozumienia i przyjaźni. Również przedstawiciele klas kończących podziękowali za lata spędzone w szkole, trud i czas, a na ręce pana dyrektora złożyli symboliczne kwiaty. Po części oficjalnej, wysłuchano montażu muzyczno – słownego przygotowanego przez uczennice klasy II LOM. Po zakończonej uroczystości, absolwenci spotkali się ze swoimi wychowawcami: p. Martą Firmanty, p. Anetą  Król i p. Piotrem Oparowskim, by po raz ostatni usiąść w ławce i usłyszeć dzwonek szkoły.