Młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie uczestniczyła w niecodziennym spotkaniu z przedstawicielami Służby Więziennej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie. Przedstawiciele tej służby mundurowej opowiadali uczniom o specyfice swojej pracy , która wymaga od nich ogromnej wytrzymałości psychicznej, odpowiedzialności za powierzone zadania i cierpliwości. Ze względu na charakter wykonywanej pracy występowali z zakrytymi twarzami, ponieważ nie mogą ujawniać swojego wizerunku, ani personaliów.

Uczniowie mundurówki mogli obejrzeć broń, jaką posługują się przedstawiciele tej służby oraz film ze szkolenia, w którym uczestniczyli. Uzyskali także odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące zakresu wykonywanej pracy przez pracowników Służby Więziennej. Ta uzbrojona i umundurowana formacja realizuje zadania w zakresie wykonywania kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania, które związane są z przestępstwami na dużą skalę, mogącymi zagrozić stabilności państwa.

Było to kolejne z cyklu spotkanie uczniów Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie z przedstawicielami służb mundurowych, realizowane w ramach innowacyjnego programu nauczania w klasach o takim ukierunkowaniu. Młodzież tej szkoły poznając tajniki i specyfikę różnych służb mundurowych, będzie mogła dokonać świadomego wyboru dotyczącego swej przyszłej pracy zawodowej.