8 maja 2014 r. w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie odbył się Dzień Otwarty. Celem imprezy było zaprezentowanie oferty edukacyjnej na rok 2014/2015 oraz zapoznanie młodzieży gimnazjalnej z obiektami szkolnymi. Dzień Otwarty rozpoczął się o godzinie 900 powitaniem przybyłych gości przez pana dyrektora Tomasza Świątka. Wśród przybyłych gimnazjalistów znaleźli się uczniowie z Opatowa, Włostowa, Lipnika, Klimontowa, Obrazowa, Bidzin, Ożarowa, Ćmielowa, Brzóstowej, Sadowia, Baćkowic, Łagowa, Paprocic, Waśniowa, Rakowa, Iwanisk, Mydłowa. Później goście mieli możliwość obejrzenia programu artystycznego, na który składały się: prezentacja multimedialna dotycząca działalności szkoły w roku 2013/2014, pokaz fitness, parada zawodów, w których kształcą się uczniowie ZS Nr 1 oraz pokaz sztuk walki zaprezentowany przez uczniów klas mundurowych.

W dalszej części imprezy młodzież miała okazję zwiedzić obiekty szkolne: sale lekcyjne, bibliotekę, blok sportowy, warsztaty, internat, zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, fotogalerią związaną z akcjami honorowego oddawania krwi oraz promocją krwiodawstwa, wziąć udział w ćwiczeniach strzeleckich, spotkaniu z przedstawicielami Policji. Na holu szkoły oraz w klasach zorganizowano stoiska reklamujące poszczególne kierunki kształcenia obsługiwane przez przedstawicieli klas.

Wśród przybyłej młodzieży widać było ogromne zainteresowanie działalnością szkoły. Spora grupa już w czasie zwiedzania szkoły deklarowała chęć rozpoczęcia tu nauki w przyszłym roku szkolnym.

Szkoła na górce wpisana jest w tradycję mojej rodziny – powiedziała Kasia gimnazjalistka moje starsze rodzeństwo i kuzynostwo to absolwenci tej szkoły. Ja też rozpocznę tu naukę w technikum od przyszłego roku. Chcę mieć zawód, bo to daje lepsze szanse na zdobycie pracy.

Gimnazjaliści i ich opiekunowie mieli również możliwość degustacji potraw z grilla przygotowanych przez młodzież oraz ciast i słodyczy serwowanych przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.