Młodzież z ZS Nr1 w Opatowie należąca do Grupy Małych Form Teatralnych pod opieką p. Edyty Gwoździk przygotowała spektakl poetycko-muzyczny „Świat jest pełen energii, które zuchwale nazywam po imieniu”. Został on oparty na tekstach autorstwa Jana Pawła II i muzyce Piotra Rubika. Młodzi artyści zaprezentowali niezwykle refleksyjny program w ramach Festiwalu Kultury Młodzieży Chrześcijańskiej „Eutrapelia”, w którym szkoła uczestniczy od kilkunastu lat. Widownię zgromadzoną w Opatowskim Domu Kultury stanowili uczniowie, nauczyciele i dyrekcja ZS Nr1 w Opatowie. Przedstawienie zostało zaszczycone obecnością kapituły festiwalowej, w skład której wchodzą p. Alicja Szewczyk, p. Barbara Chodorek i ks. dr Marcin Hanus. Natomiast mieszkańcy Opatowa mieli okazję obejrzeć spektakl wyreżyserowany przez panią Edytę Gwoździk w kolegiacie św. Marcina - 27.04.2014r. z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Ten niezwykle przejmujący program poruszył bardzo ważne kwestie dotyczące sensu ludzkiego życia i jego najważniejszych wartości. Dostarczył wielu wzruszeń i wspaniałych emocji, tym którzy przybyli, by razem z młodymi aktorami doświadczyć wspaniałych przeżyć wewnętrznych. Kanonizacja Ojca Świętego naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II została w ten refleksyjny i wzruszający sposób uhonorowana przez uczniów ZS Nr1 w Opatowie.