Dnia 11 kwietnia 2014r. odbyła się szkolna wycieczka na VI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014, które odbywały się w Halach Targowych w Kielcach. Wzięli w niej udział uczniowie drugiej i trzeciej klasy technikum obsługi turystycznej oraz klasy II technikum ekonomicznego. Głównym celem dydaktycznym wyjazdu na targi turystyczne było zapoznanie  uczniów z bogatą ofertą usług turystycznych obszarów wiejskich z różnych regionów Polski i z zagranicy oraz metodami promocji produktów turystycznych. Wyjazd zorganizowali nauczyciele: Tomasz Sewera, Anna Stępień i Elżbieta Sabat.

Program targów obejmował między innymi:

• Prezentacje ofert wypoczynku na wsi przedstawiane przez krajowych i zagranicznych wystawców;
  • Karczmy regionalne, w których można było skosztować rarytasów z danego regionu;
  • Jarmark rękodzielnictwa z pełną ofertą sztuki ludowej regionu;
  • Scenę kultury, na której prezentowali się twórcy i zespoły ludowe;
  • Liczne konkursy dla wystawców i zwiedzających.

Młodzież z ogromnym zainteresowaniem zwiedzała poszczególne stanowiska wystawiennicze. Zapoznała się dzięki temu z bogatą ofertą turystyczną i agroturystyczną proponowaną przez wystawców nie tylko z różnych regionów Polski, ale również z państw ościennych. Dla uczniów targi AGROTRAVEL, były także miejscem wielu atrakcji i doskonałej zabawy. Z uwagi na bogaty program imprezy, młodzież miała niepowtarzalną okazję zapoznania się z kulturą  i dziedzictwem naszego kraju, rękodzielnictwem i sztuką ludową, poznania zwyczajów życia codziennego polskiej wsi. Wrażenie na zwiedzających wywarły sposoby promowania własnych produktów. Uczniowie mogli, więc pokosztować smaków kuchni regionalnych – degustowali różnego rodzaju tradycyjne potrawy, których w tym roku z racji zbliżających się Świąt Wielkanocny było nadzwyczaj dużo. Podziwiali wyroby rękodzieła artystycznego – co więcej - mogli sami zmierzyć się z trudną sztuką rzeźbiarstwa, haftowania, czy zatańczyć tańce regionalne. Dzięki temu młodzież miała możliwość poznania umiejętności marketingowych, które w zawodzie technik obsługi turystycznej czy technika ekonomisty są nie do przecenienia. Dlatego też wizyta na Targach AGROTRAVEL 2014 okazała się niezwykle owocna i edukacyjnie pożyteczna. Uczniowie w trakcie wycieczki obejrzeli również w multikinie  kieleckiej galerii Echo dramat wojenny „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego. Film wywołał silne emocje wśród młodzieży i na pewno przybliżył im trudne czasy okupacji.