Wiosenne kwiaty, pisanki w koszyczkach, sceneria przywołująca wiosnę i zbliżające się Święta Wielkanocne stanowiły tło dla wspaniałych wypieków, jakie przygotowali uczniowie z klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Te cieszące zmysł wzroku i smaku elementy znalazły się na „Kiermaszu wielkanocnym", który przygotowała z uczniami nauczycielka ZS Nr1 w Opatowie - pani Agnieszka Frejlich.

Młodzież sprzedawała własnoręcznie przygotowane ciastka, babeczki i ozdoby na stół wielkanocny, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na wycieczkę klasową i warsztaty kulinarne. Również rodzice, którzy przyszli tego dnia do szkoły na wywiadówkę mieli możliwość darmowej degustacji przygotowanych produktów. Było to już kolejne takie przedsięwzięcie cieszące się ogromną popularnością wśród młodzieży i nauczycieli.