14.04.2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie odbyło się spotkania z Rodzicami, którzy mieli okazję zapoznać się z osiągnięciami swoich Dzieci, nie tylko przełożonymi na oceny, ale w postaci popisów artystycznych na żywo. Wywiadówka rozpoczęła się częścią oficjalną w Sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły powitał Rodziców oraz przedstawiciela Starostwa powiatowego w Opatowie - Kierownika Wydziału Oświaty – Marka Gołasę, życząc wszystkim wesołych świąt Wielkanocnych. Młodzież zaprezentowała swoje osiągnięcia z bieżącego roku szkolnego w postaci prezentacji multimedialnej oraz artystycznej parady nauczanych zawodów i kierunków kształcenia w szkole. Część artystyczną uświetniły popisy sportowe oraz z zakresu samoobrony. Nie zabrakło świątecznego akcentu, młodzież z pierwszej klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowała niespodziankę dla Rodziców – poczęstunek wypieków wielkanocnych. Nic nie sprawia Rodzicom tak wielkiej przyjemności, jak przyglądanie się występom artystycznym własnych pociech, czemu dały wyraz gromkie brawa i pochlebne komentarze oraz słowa pełne zachwytu, które dało się słyszeć na szkolnych korytarzach.

Spotkania z wychowawcami i informacje o, niekiedy gorszych, ocenach nie były już takie gorzkie do przełknięcia. Oprawę artystyczną zapewnili: Agnieszka Dydo - Mianowska, Iwona Winiarczyk – Kapsa, Piotr Cybula, Aneta Król i Waldemar Domagała, natomiast o poczęstunek dla Rodziców zadbała Agnieszka Frejlich.