Uczniowie mundurówki Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie po raz kolejny uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu. Tym razem budynek i otoczenie szkoły na ulicy Słowackiego stały się Ośrodkiem Szkoleniowym, w którym odbyły się 24-godzinne Manewry GROM COMBAT, poprowadzone przez byłych komandosów GROMu „Chlora" i „Fokę" oraz instruktorów GRAK - „Hipisa", „Rycerza", „Borysa" i „Brzozę". Zajęcia te stanowiły Trening Przygotowawczy do Operacji „Ponury-Nurt" zaplanowanej na czerwiec z lokalizacją w Górach Świętokrzyskich. Młodzież z klas liceum służb mundurowych pod opieką nauczycieli: Edyty Gwoździk, Marka Frejlicha, Waldemara Domagały i Roberta Gubernata poznawała tajniki systemu GROM COMBAT uczestnicząc w treningu wytrzymałościowym i szybkościowym. Niezwykle atrakcyjne okazały się zajęcia z udzielania pomocy medycznej poprowadzone przez „Fokę". Wielu cennych informacji dostarczył poszczególnym grupom bojowym major Jacek Kowalik podczas ćwiczeń z busolą, oznaczania i chodzenia na azymut. Natomiast „Rycerz" i „Borys" prowadzili tzw. trening dotyczący radzenia sobie ze stresem i dowodzenia grupą i współpracy w zespole.

Wszystkie te elementy stanowią część szkolenia w jakim uczestniczą komandosi z JW GROM. Zajęcia trwały nieprzerwanie od piątku 11.04 do soboty 12.04.2014r. również podczas nocy. Po zakończeniu Operacji „Komandos" p. Edyta Gwoździk i p. Marek Frejlich zaprosili mjr Jacka Kowalika i gości z Warszawy na zwiedzenie zabytków Opatowa, a następnie wszyscy udali się na rekonesans w Góry Świętokrzyskie, aby przygotować kolejne działania stanowiące współpracę z komandosami GROMu. Opiekę medyczną nad młodzieżą uczestniczącą w szkoleniu sprawowała pani doktor Monika Domagała.