Ósmoklasiści, jak co roku, przybyli do Zespołu Szkół nr 1w Opatowie, aby w ramach „Dnia Otwartego” obejrzeć szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2026/2027.  Pod okiem swych pedagogów przedstawiciele wszystkich kierunków kształcenia na „Górce” zaprezentowali pracownie i opowiedzieli o tajnikach zawodów, w których się uczą.

Kochani, cieszy mnie tak duże zainteresowanie szkołą, którą mam zaszczyt kierować – powiedziała Magdalena Gdowska, dyrektor tutejszej placówki. Mam nadzieję, że spośród niezwykle bogatej oferty edukacyjnej każdemu uda się wybrać kierunek kształcenia po linii jego zdolności i zainteresowań. Nauczanie zawodu to nasza pasja poparta kilkudziesięcioletnią tradycją w naszej szkole. Zawsze wychodzimy naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi, śledzimy zmiany na rynku pracy, dlatego od przyszłego roku, specjalnie dla was otwieramy dwa nowe kierunki kształcenia: liceum służb medycznych oraz technikum informatyczne o specjalności cyberbezpieczeństwo i AI, Tu będziecie mogli przygotować się do wykonywania w przyszłości dobrze płatnych zawodów medycznych i tych związanych z branżą IT.

Moi dwaj bracia są absolwentami technikum mechanizacji rolnictwa, dlatego nie mógłbym wybrać innej szkoły, nie wybaczyliby mi tego – powiedział ze śmiechem Nikodem, ósmoklasista. Chcę studiować fizjoterapię i otworzyć własny gabinet, dlatego cieszę się, że mogę kontynuować rodzinną tradycję, ale - w liceum służb medycznych.

Gościnni uczniowie z „Górki” oprócz swych umiejętności zawodowych pochwalili się też zdolnościami artystycznymi. Pod kierunkiem nauczycielek: Agnieszki Dydo – Mianowskiej i Iwony Winiarczyk – Kapsy przygotowali program artystyczny, którego mottem stały się słowa piosenki Grubsona: Chociaż było pisane i pisane też jest nam, Tak że wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam…

Gospodarze zaplanowali też specjały przygotowane w szkolnej pracowni żywienia i usług gastronomicznych i po staropolsku ugościli młodszych kolegów.