Gimnazjalistki z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie wzięły udział w pokazowych zajęciach wychowania fizycznego. 5 marca 2014 r. sala lustrzana do ćwiczeń fitness wypełniła się nieco młodszymi, niż zazwyczaj, uczennicami. Dziewczęta ćwiczyły pod czujnym okiem nauczycielki WF-u z tutejszej szkoły – Anety Król. Zajęcia fitness jako alternatywna forma lekcji wychowania fizycznego są propozycją dla tych uczennic, które nie przepadają za grami zespołowymi jak piłka siatkowa czy koszykowa lub gimnastyką, mogą również stanowić miłą odmianę dla zapalonych siatkarek. Z pewnością modelują sylwetkę i dają wiele przyjemności – powiedziała prowadząca zajęcia.

Po krótkiej rozgrzewce nastąpiła prawdziwa eksplozja energii. Młode adeptki fitness ćwiczyły w rytm muzyki z piłkami gimnastycznymi. Trudno było zapomnieć o jakiejkolwiek partii mięśni. Musiały pracować wszystkie: mięśnie grzbietu, brzucha, nóg i pośladków. Przybory gimnastyczne i zaangażowanie gimnazjalistek sprawiły, że lekcja WF-u zmieniła się w widowisko taneczne. Dziewczęta same korygowały sylwetki, obserwując się w lustrze. Aby złagodzić napięcie psychiczne i poprawić nastrój, lekcja zakończyła się serią ćwiczeń wzmacniających. Choć pot lał się strumieniami, uśmiechy nie znikały z twarzy coraz bardziej zmęczonych dziewcząt. Nie mogę mówić ze zmęczenia, ale jestem bardzo zadowolona. Nie sądziłam, że tak niewinnie wyglądające ćwiczenia wymagają tyle siły. Będę ćwiczyć systematycznie, bo moim newralgicznym miejscem są biodra i nogi - powiedziała zdyszana uczestniczka zajęć. Na wszystkie gimnazjalistki z klas trzecich czekamy od przyszłego roku szkolnego!