Kolejny tydzień praktyk uczniowie Zespołu Szkół nr 1 zaczęli od całodniowej wycieczki do malowniczego, otoczonego górami miasta – Grenady. Zwiedzanie jej niezwykle urokliwych uliczek i architektury, będącej spuścizną po kulturze arabskiej, to tylko nieliczne atrakcje, jakie przyszło podziwiać uczniom.

Nie może umknąć uwadze fakt, iż swoistą perełkę architektoniczną – katedrę NMP od Wcielenia praktykanci zwiedzali nie tylko z zewnątrz, ale także udało się im zobaczyć jej wnętrze. W centrum miasta uczniowie z zainteresowaniem oglądali pokaz tańca flamenco.

Drugi dzień praktyk zaczął się od zdawania testu na pilota drona w kategorii A1/A3. Następnie młodzież projektowała elementy do dronów, uczyła się obsługi aplikacji umożliwiającej tworzenie projektu 3D oraz doskonaliła umiejętność latania dronem
w symulatorze. Oprócz tego chłopcy uczyli się sterować dronem Phantom 4 Pro. Zdobyte umiejętności mogli wykorzystać w praktyce, m.in. samodzielnie wykonali zdjęcia młodych drzew oliwkowych. Niewątpliwą atrakcją było obserwowanie pokazu wyczynowych lotów dronem, prezentowanych przez wykładowcę – pana Soriano