Młodzież Szkoły Branżowej I stopnia klasy I, II i III wielobranżowej odbyła 13 czerwca 2024 r. wycieczkę w Bieszczady do Soliny wraz z wychowawczyniami Moniką Wichą, Magdaleną Szczygieł i Martą Firmanty. Głównym celem wspaniałego wyjazdu była okazja do jeszcze większej integracji młodych ludzi podczas wspólnego spędzania czasu, a także poznanie piękna przyrody ojczystej i przybliżenie młodzieży walorów aktywnego wypoczynku. Pierwszą atrakcją wyczekiwaną przez młodzież był przejazd koleją gondolową, z której można było podziwiać piękne krajobrazy Bieszczad, Jezioro Solińskie oraz monumentalną zaporę. Wspaniałe emocje i niezapomniane widoki młodym ludziom dostarczyła przejażdżka kolejką, a dokładnie 1,5-kilometrowa podróż ze stacji początkowej w Plaszy do stacji końcowej na Górze Jawor, której zwieńczeniem była wieża widokowa z otwartym tarasem i pięknym okolicznym krajobrazem. Kolejną atrakcją wycieczki była sama Zapora Solińska, najwyższa betonowa i monumentalna zapora wodna w Polsce, z której widok zrobił na wszystkich uczestnikach ogromne wrażenie. Ostatnim zaplanowanym miejscem podczas wycieczki był przystanek w gospodarstwie agroturystycznym, podczas którego młodzież wraz z opiekunami mogła wspólnie grillować, rozmawiać i odpocząć przed powrotem do domu. Serdecznie dziękujemy naszym przedstawicielom Ochotniczego Hufca Pracy w Sandomierzu za piękne i nowe doświadczenia, miłe wspomnienia i dobrą całoroczną współpracę.